wtorek, 24 listopada 2009

Było minęło... ale nie zapomniałam...

Cała moja historia w wielkim skrócie do przeczytania  TUTAJ.  Było minęło... ale nie zapomniałam...

Czym jest zespół Guillain-Barré [z.G-B]/GBS?
Zespół Guillain–Barré, zwany też ostrą zapalną poliradikuloneuropatią demielinizacyjną albo porażeniem wstępującym Landry’ego, charakteryzuje się uszkodzeniem nerwów ruchowych pod postacią wiotkich niedowładów ze zniesieniem odruchów mięśniowych. Nagłe osłabienie mięśni rozpoczyna się najczęściej od stóp, obejmując następnie pozostałe mięśnie kończyn, tułowia, a często mięśnie twarzy i mięśnie oddechowe. Osłabieniu mogą towarzyszyć nietypowe objawy o różnym stopniu nasilenia. Ponieważ u większości pacjentów, zwłaszcza we wczesnej fazie choroby, dochodzi do zaburzenia oddychania, konieczna jest hospitalizacja na oddziale intensywnej terapii i monitorowanie oddechu, a także innych czynności organizmu. Chociaż większość chorych powraca do zdrowia, proces ten może trwać miesiącami, a u niektórych osób objawy częściowego uszkodzenia nerwów obwodowych mogą się utrzymywać przez długi czas. Choroba dotyka ludzi niezależnie od wieku i płci. Śmiertelność w ostrej fazie wynosi ok. 5%.

Moja choroba
Czym jest CIDP?
CIDP [przewlekła zapalna poliradiokuloneuropatia demielinizacyjna] to rzadkie schorzenie nerwów obwodowych, charakteryzujące się postępującym i nawracającym wiotkim niedowładem kończyn dolnych, a w nieco mniejszym zakresie także ramion i rąk. Przyczyną choroby jest uszkodzenie osłonki włókna nerwowego, zwanej mieliną. Choroba dotyka ludzi niezależnie od wieku i płci.

Czytałam już o Kubusiu, ale wczoraj zobaczyłam przepiękne zdjęcia i ryczałam pół wieczoru... Wiem co to znaczy dla dorosłej osoby, ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić co czują rodzice...
Więcej o Kubusiu na stronie www.kubakrysiak.pl


A to kilkanaście zdjęć Kubusia


3 komentarze:

  1. Matko kochana..Sylwia..naprawdę jesteś niesamowita..Nie wiem co mam napisać...

    OdpowiedzUsuń
  2. Sylwiu ......... ściskam mocno ... umacniam się w docenianiu swojego zdrowia ... pozdrawiam optymistycznie ...

    OdpowiedzUsuń
  3. Sylwia jestem pełna podziwu dla Ciebie,niejeden człowiek by się poddał.Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń